



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 13 ns |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.7 V to 5.5 V |
Stock: 1041
Distributors
pcbx
Unit Price$2.47778
Ext.Price$2.47778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.47778 | $2.47778 |
| 10 | $1.87335 | $18.73350 |
| 25 | $1.72217 | $43.05425 |
| 50 | $1.63681 | $81.84050 |
| 100 | $1.55566 | $155.56600 |
| 300 | $1.49803 | $449.40900 |
| 500 | $1.44254 | $721.27000 |
| 1000 | $1.38908 | $1389.08000 |
